טימבר פריים ישראל
טימבר פריים ישראל בגוגל פלוס טימבר פריים ישראל ביוטיוב טימבר פריים ישראל בפייסבוק תפריט

בניית בתים מעץ

בניית בתים מעץ בשיטת טימבר פריים

למרות הדעה הרווחת, בנייה נכונה בעץ הינה אופציה מצויינת באזור מדינת ישראל. מעבר ליתרונות  האקולוגיים של בנייה בעץ על פני בנייה בבטון או ברזל {השקעה נמוכה של אנרגיה במעבר בין חומר הגלם לחומר הבנייה}- בנייה בעץ מהירה יותר, נקייה יותר, עמידה בפני סכנת רעידות אדמה, ויכולות בידוד גבוהות יותר מאשר בטון או ברזל.

ישנם כמה סגנונות של בניית בתים מעץ:

בנייה קונבציונלית

שימוש בקורות בחתכים קטנים ליצירת סגמנטים של קירות, וחיפוי באמצעות מערכת קיר סטנדרטית המורכבת מ: לוח גבס פנימי, בידוד, לוחות osb, יריעה נושמת וחיפוי בעל עמידות לתנאי החוץ הקיימים.

בניית לוגים

נפוצה בעיקר בארצות צפוניות, במקומות שבהם ריבוי יערות, מאחר ואלו משמשים כחומר גלם העיקרי במבנה. מאופיינת בחתכי קיר וגג הבנויים מגזעי עצים התיישבים אחד על השני ולצד השני.בנייה זה עמידה מאוד בפני נזקי טבע ושריפות.

בניית טימבר פריים

מאופיינת בשלד עץ מאסיבי בחתכי קורות גדולים, נחשבת עמידה מאוד בפני רעידות אדמה,שריפות, ונזקי טבע נוספים.

אחת הייתרונות הבולטים של בנייה ייחודית זאת, הן אפשרויות חיפויי נרחבות למעטפת קיר הבית. בעוד טכניקות בנייה אחרות בעץ מוגבלות באפשרויות סוגי החיפוי. חוזקו וייציבתו הגבוהה של שלד המבנה בשיטת הבנייה טימבר פריים מאפשר שימוש בחומרים קלים או כבדים למעטפת הקיר. נוכל למצוא מקרים רבים בהם נעשים שימושים של חיפויי אבן בשילוב מבנה שלד העץ בשיטת בנייה זאת.

הקמתו של שלד הטימבר פריים  באתר הינה מהירה {כמה ימים בבנייה הפרטית}, נקייה ושקטה, כאשר רוב עבודת הייצור מתקיימת בסדנת העבודה של אנשי המקצוע המתמחים בתחום.

תהליך בנייתו של כל מבנה בשיטת הבנייה טימבר פריים,מתחיל בתכנון מודל מחשב תלת מימד, הממחיש מבעוד מועד את חזות המבנה מבפנים ובחוץ, באמצעות כלי זה יכולים הלקוחות להתרשם באופן פרטני יותר מתכנון ונראות המבנה.

בניית בתים מעץ בסגנון הבנייה טימבר פריים מאפשרת ללקוח שילוב של עמידות לאורך שנים ארוכות,יציבות בפני נזקי טבע, אפשרויות עיצוב נרחבות תוך הטמעת אלמנטים אומנותיים.