טימבר פריים ישראל
טימבר פריים ישראל בגוגל פלוס טימבר פריים ישראל ביוטיוב טימבר פריים ישראל בפייסבוק תפריט

קורס טימבר פריים – קורס בנייה בעץ

קורס טימבר פריים 2020

קורס בנייה בעץ המיועד לאנשים מתחום הבנייה בעץ וכמו כן אנשים ללא נסיון קודם בתחום. בקורס שיימשך כ 3 חודשים, ב- 11 מפגשים. נלמד כיצד מתכננים מבנה בסגנון הבנייה טימבר פריים, בחירת מחברים ואופן היישום שלהם באפליקציות שונות. נלמד לעבוד עם כלי עבודה ידניים וחשמליים, ובכך לייצר כל מחבר מהפשוט ועד המורכב ביותר. נחקור את תהליך המעבר שבין חומר הגלם לחומרי הבנייה שאיתו נשתמש, תהליך צמיחת העץ והשפעתו בכל הקשור לבחירת המחברים המתאימים, ניסור הגזע לחתכים שונים בהתאם לדרישות  ההנדסיות, וכן נחקור על הקשר בין לחות העץ ובין אופן העיבוד של כל מחבר ביחס לתקופות העונה השונות.

קורס בנייה בעץ המהווה היכרות לטכניקת הבנייה טימבר פריים, ויהווה כפלטפורמת בסיס לקורסים מתקדמים יותר בהמשך


את ההחלטה להכניס לתודעת שוק הבנייה בעץ, את טכניקת הבנייה טימבר פריים, עשיתי הרבה אחרי שסיימתי ללמוד בקנדה.

זה טבעו של כל תחום שנכנסים אליו, להשאיר טעם של עוד. בייחוד קורס שעוסק במסורת בנייה בת קרוב ל 1000 שנה, כאשר 40% מהחומר מועבר בכיתת הלימוד.

את תחום הבנייה בעץ למדתי מבלי להתכוון עוד הרבה לפני שקניתי את המסור הראשון שלי, 8 שנים שבהם הסתובבתי ביערות בצפון אמריקה, בהם פגשתי את חומרי הגלם שאיתם אנחנו עובדים היום. הספק לגבי טימבר פריים בישראל, יותר מכל נבע מהיעדר הקשר בין איש המקצוע ליער. זה חשוב כשבונים דק או רהיט. זה הכרחי כשמדובר בשלד במחברי עץ. המחשבה לקנות מנסרת עצים, ולייבא את העץ בעצמי, הייתה רחוקה. התזמון שלה הפתיע גם אותי

לא צריך להבין בכלכלה, כדי לדעת שתחרות וגיוון מייצרים ביקוש. או להעמיק במדעי החברה כדי להבין מונחים של שיתוף והדדיות, כמנוף צמיחה אישי וסביבתי. שיתוף ידע לשיפור התודעה  והיכולות, ברמה האישית, קהילתית סביבתית וכן הלאה.

ומכאן התפתחה ההחלטה, לפתוח קורס בסגנון בנייה ייחודית מעץ – טימבר פריים. 16 שנים שבהם ביליתי ביערות ברחבי העולם, וצברתי ניסיון בבנייה בעץ ובטימבר פריים בפרט. קורס בנייה בעץ אשר יעניק לכל תלמיד את הכלים הנכונים להמשיך ללמוד ולהעמיק בעצמו, וליצור קהילה שמתפתחת יחדיו, בצורה מקצועית וכנה. ובכך לשפר את תחום הבנייה בעץ, וכל אחד מאתנו בפרט.

כי המסע לרכישת ידע, חייב לעבור בהכרה שתהליך הלמידה הינו אינסופי..

לפרטים על מבנה הקורס והמפגשים לחץ כאן

שחר אוהב ציון- מדריך הקורס