טימבר פריים ישראל
טימבר פריים ישראל בגוגל פלוס טימבר פריים ישראל ביוטיוב טימבר פריים ישראל בפייסבוק תפריט

מנסרת עצים

בכל מה שקשור לבנייה בעץ, איכות חומר הגלם מהווה פרמטר חשוב ביותר לאריכות ואמינות כל מבנה לאורך שנים. בהיעדר יערות טבעיים בישראל, וריבוי יבואני העץ השונים, ישנו נתק מוחלט בין איש המקצוע ובין פרמטרים מסוימים הקובעים את איכות חומר הגלם.

הביטחון שהעץ ימלא את תפקידו וישמור על תכונותיו לאורך שנים תלוי בתהליך העיבוד וההכנה שהוא עובר.
ניתוח התנהגותו העתידית של העץ מאריכה את אורך החיים של כל אלמנט , ומתבטא בחסכון בעלויות הטיפול בעץ בהמשך הדרך.
אנו משתמשים בידע שלנו על מנת להכשיר ולעבד את העץ בהתאם לתנאים הטבעיים בהם הוא גדל על מנת שישרת את המטרה שלו בצורה אופטימלית.

נתון זה מקבל משמעות נוספת בשיטת הבנייה הייחודית מעץ – טימבר פריים, כאשר איכות המחברים תלויה באיכות חומר הגלם, ולרבות האופן שבו נוסר העץ.

מכאן נולד החיבור עם חברת סרה ( Serra), הממוקמת בחבל הבאווארי בדרום גרמניה, המייצרת מנסרות עצים כבר מעל ל-20 שנה בכל העולם, בטכנולוגיה המתקדמת ביותר.
בעולם מנסרות העץ, הדבר המייחד את חברת סרה מול שאר החברות הוא איכות ומהירות החיתוך אשר נובעים מרוחב הסרט (מינימום 80 מ״מ) שברוב המקרים הינו פי 3 מרוחב סרט סטנדרטי של חברות מתחרות. נתון זה מגובה בטכנולוגיה מכנית מהמתקדמות ביותר, בשילוב מערכת הידראולית לשליטה מוחלטת בכל קורה וגזע שעולה על המנסרה.

בקצב חיתוך של עד 28 קוב ביום. דגם המונטנה 90 הינו שידרוג משמעותי ליכולות ואיכויות הבנייה שלנו. כל גזע עד קוטר 90 ס״מ באורך 9 מטר, עץ קשה או רך יכול להיפרס על פי דרישה או צורך, באיכות ניסור גבוהה במיוחד, שלעיתים אף חוסכת את הצורך בהקצעה, ברמת דיוק המילימטר!
מנסרת העצים הינה ניידת ויש אפשרות לביצוע עבודות ניסור בבית הלקוח.

אפליקציות החיתוך השונות:

הקפדה על חיתוך נכון, מה זה אומר? ואיך זה משנה לך?

עץ הינו חומר אורגני, ומגיב באופן ישיר לתנאי הסביבה בכל שלבי חייו. תכונה המייחדת אותו אל מול חומרי בנייה אחרים.
״ניסור עץ נכון״ מתייחס לחתך הגזע שאותו אנו בוחרים בתהליך החיתוך, ולרוב מתחלק לחתך הרדיאלי (quartersawn), ולחתך המשיקי (flat sawn).

החתך הרדיאלי- מתייחס באופן כללי לזווית שבין 45-90 בין חתך העץ לטבעות החיים במבט מגדם העץ. כאשר מנסרים גזע במטרה לקבל חתך זה, חומר העץ אשר נזרק הינו גדול יותר, וזמן ניסור העץ ארוך יותר. ולכן לרוב עץ אשר נוסר באופן זה נחשב ליקר יותר, ולרוב מיועד לעבודות נגרות שבהן נדרש יציבות גבוהה יותר של העץ כמו בנגרות רהיטים, מטבחים, פרקטים ועוד.

החתך המשיקי- מתייחס באופן כללי לזווית שבין 0-45 בין חתך העץ לטבעות החיים במבט מגדם העץ.
חתך זה הינו עשיר יותר מבחינה ויזואלית אך נוטה להיות פחות יציב מבחינת תזוזת העץ בתגובה לשינויי אקלים. תהליך ניסור העץ מהיר, ואופן ניצול החומר גבוה.

למה אנחנו מספרים לכם את כל זה?

שירותי ניסור העץ שלנו, הם ברמה גבוהה תוך תשומת לב לפרטים הקטנים ביותר. בדיקת לחות העץ שאותו אנו מנסרים, אופן הניסור בהתאם לצורך השימוש, ודגש על חיטוי כל קורה על מנת לוודא שאין כל מזיק אשר חי בתוך העץ. זוהי קפיצת מדרגה בתודעת ניסור העצים בשוק הישראלי, ואנו מתחייבים למחירים הוגנים, מקצועיות ואמינות לאורך שנים.

שירותי מנסרת עצים אשר אנו מספקים מיועדים לקבלני עץ, לקוחות פרטיים ומחסני עצים.

קבלני עץ

מחסני עצים

לקוחות פרטיים